Google Play Üzerinden Oyun İndiremiyorum Diyenler!

Google play üzerinden oyun indiremiyorum

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Android, Google Play Store üzerinden müşterilerine milyonlarca uygulama sunuyor. Bunların bir kısmı ücretli olsa da, çoğunluk ücretsiz ve rahatlıkla indirilebiliyor. Buna rağmen yine de Android sorunları veya Google Play sorunu yaşayan kişiler mevcut. Bunlardan birisi de Google Play üzerinden oyun indiremiyorum diyenler. Yazımızda size Google Play Store oyun sorunları hakkında bilgi vereceğiz.

Google Play Üzerinden Oyun İndiremiyorum

Google Play Store üzerinde gezinti yapıp oyun indirmeye çalışırken, Google Play sorunu yaşıyorsanız ve uygulama duruyorsa, bunun sebebi genellikle biriken veri ve ön bellek problemleridir. Tüm bu verileri temizlediğiniz takdirde Google Play üzerinden oyun indiremiyorum sorununuz da çözüm bulacaktır. Bunun için Android cihazınızın menüsünden ayarlara girin ve buradan uygulamaları seçin. Muhtemelen pil sekmesinin  altında yer alan uygulamalarda, parmağınızı sola veya telefona göre sağa çekin ve açılan menüden ‘Tümü’ yazan sekmeye geçiş yapın. Burada karşınıza Google Play Kitaplar, Google Play Oyunlar veya Google Müzik gibi pek çok seçenek çıkacak.

Altta yer alan Google Play Store seçeneğine basın ve karşınıza çıkan menüde hem verileri temizle kısmını, hem de ön belleği temizle kısmını işaretleyin. Bu temizliği bitirdikten sonra, telefonunuzu yeniden başlatıp artık Google Play üzerinden oyun indirebilirsiniz. Android sorunları arasında oyun indirememek yaygın olsa da, çözümü bu kadar basit.

Android Sorunları

Google Play Store üzerinde 1 milyonun üstünde uygulama yer alırken, bunların ciddi bir çoğunluğu da oyunlardan oluşuyor. Google Play Store üzerinde aksiyon, bulmaca, macera türünde binlerce oyun yer alırken, bir kısmı ücretli olsa da, çoğunluğu ücretsiz. Özellikle son dönemde MOBA türünde olan Call of Champions epey popüler ve oyun iki takım arasında geçiyor. Yüksek tempolu, aksiyon dolu bir oyun olan Call of Champions’ta 5 dakika süren maçlar mevcut. Eğlenceli ve sürükleyici bir macera oyunu arayanlar için Kelimelik’i tavsiye edebiliriz. He2 Apps yapımı oyun, bir nevi kelime oyunu ve size harfler vererek, bunları birleştirmenizi, kelimeler türetmenizi istiyor. Kısacası, Google Play üzerinden oyun indiremiyorum sorununu ve diğer Android sorunları konusunu böyle çözebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*