Android Sistem Arayüzü Durdu Ne Yapmalıyım?

android sistem arayüzü durdu ne yapmalıyım

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olsa da, aynı zamanda bolca Android sorunları ile de karşılaşıyoruz. Buzdolaplarından tutun, televizyonlara ve telefonlara kadar her yerde karşımıza çıkan Android, iOS’un en büyük rakibi konumunda. Buna rağmen, yaşanan sıkıntılardan ötürü pek çok kişi Android sistem arayüzü durdu ne yapmalıyım sorusuna yanıt arıyor fakat bulamıyor. Bu yazıda size sist arayüzü ne demek konusundan bahsedeceğiz.

Android Sorunları Sist Arayüzü Ne Demek?

Android sorunları karşısında sıkça karşılaştığımız sistem arayüzü problemleri hem yazılımsal, hem donanımsal sebeplerden ötürü yaşanabiliyor. Eğer Android sistem arayüzü durdu ne yapmalıyım diyorsanız, telefonunuzun menüsünden ayarlar kısmına gidin ve buradan uygulamalar seçeneğine basın. Ardından ‘Tümü’ yazan kısmı seçerek, sağa doğru çekin ve listede Sistem Arayüzü’nü bularak işaret koyun.

Seçeneklere girin ve ön belleği temizle yapın. Bu işlemi tek tek bütün uygulamalar üzerinde de uygulayın, yani bütün uygulamalarınızın veri önbelleğini temizlemeniz gerekiyor. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa, bir diğer seçeneğiniz de telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirmek fakat bu bütün bilgilerinizi kalıcı olarak silecektir. Dolayısıyla, Android sistem arayüzü durdu ne yapmalıyım sorununuza bu iki yöntemle sonuç verebilirsiniz.

Android Sistem Arayüzü Durdu Ne Yapmalıyım?

Google tarafından geliştirilen ve mobil cihazlar için tasarlanan Android işletim sistemi, uzun yıllardır kullanılıyor. Sık sık karşımıza Android sorunları çıksa da, şu anda piyasada bulunan en stabil mobil işletim sistemleri arasında. Bu sistem tamamen ücretsiz olarak Google tarafından geliştiricilere ve markalara açıkken, bu şekilde çok daha fazla insan tarafından kullanılıyor.

Android işletim sistemi için milyonlarca uygulama bulunurken, aynı zamanda bunlar Google Play Store üzerinden satılıyor fakat arasında ücretsiz olanlar da var. Android sistemi açık kaynaklı ve dolayısıyla farklı geliştiriciler de üzerinde oynama yapabiliyor. 2005 yılından bu yana piyasada olan Android, düzenli olarak geliştirilmeye devam ediyor ve son sürümü de 2016 yılının sonlarında çıkan Android 7.1.1 Nougat oldu. Java ve Android studio ile geliştirilen sistem, bugün Apple’ın iOS platformunun en büyük rakibi durumunda…

Umuyoruz ki bu bilgiler ışığından android sorunları ile ilgili Android sistem arayüzü durdu ne yapmalıyım konusuna yanıt bulabilmişsinizdir…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*