Android Telefonlarda Kasma Sorunu

android telefonlarda kasma sorunu

Uzunca inceleme ve araştırma yaptıktan sonra android bir telefon aldınız ve çok memnun kaldınız. Bu telefonu iyi ki almışım dediğinizi duyar gibiyim. Üç dört ay sonra telefon yavaşlamaya başlıyor. Çoğu android telefonlarda yaşanan bir sorun kasmaların oluşması. Oysa ilk aldığınız zamanlarla ne kadar da hızlıdır. Eğer telefonunuzun kasmasını engellemek istiyorsanız, android telefonlarda kasma sorunu ile ilgili vereceğim ipuçlarına göz atmanız gerekir.

Android Telefonlarda Kasma Sorununun Giderilmesi

Andorid bir telefonda yaşanan problemlerden biriyle karşı karşıyasınız. Hangi marka telefon olursa olsun zaman içerisinde kasma gösterecektir. Evet yapılacak birinci işlem telefon kasmasını engellemek için kullandığınız oyunları, uygulamaları silmek olacaktır. Bunun sebebi oyun oynamasanız bile telefonunuzdaki Ram belleği harcar. Burada aklınıza şöyle bir soru gelebilir. İlk aldığımızda fazlaca oyun yükledim niye kasmıyordu? Tabi telefonunuz bir süre kullandıktan sonra eskimeye başlayacaktır ve haliyle yavaşlayacaktır.

Android telefonlarda kasma sorununu sadece uygulama ve oyunları kaldırmakla engelleyemeyiz. Ardından yapılacak işlemler var elbet. Duvar kağıdını fazla renkli olmayan ve sade seçeneğini tercih edin. Fakat bunun fazla bir etkisi olmayacaktır.

Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal ağlar telefonunuzda yüklü ise silin ve bu ağlara girmek için tarayıcı kullanın. Ram kaybı yaşayacağı için uygulamaların hemen silinmesi gerekir. Silinmediği taktirde telefonda yavaşlama sorunu devam edecektir.

Yavaşlayan telefonunuzda roat atmayı denemeyin çünkü roat atmak telefonunuzu hızlandırmaz. Ana ekrandaki Widgetlerin kaldırılması telefonunuz için yararlıdır.

Şimdiye kadar verdiğimiz ipuçlarını yaparak telefonunuz birazda olsa hızlanmış olacaktır. Facebook gibi silmek istemediğiniz uygulamaları kullanmadığınızda telefona elbette etkisi olacaktır. Android telefonlarda kasma sorun için yukarıda belirttiğimiz işlemleri yapmak durumundasınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*