Google Play Store Çökmesi Sorununa Çözüm

google play store çökmesi sorunu

Google Play girişi yaptığınızda, burada gezerken yada tam bir uygulamayı indirecekken Google play store çökmesi gibi hatalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle durumlarda pek çok android kullanıcısının da yaşadığı Google play store çökmesi sorunu karşısında neler yapabileceğinizi yazımız içerisinde paylaştık!

Google Play Store Çökmesi Sorununa Çözüm

Bu yazımızda sizlere çökme yada durduruldu sorununu nasıl aşabileceğinizi, düzeltebileceğinizi kısa ve net bir şekilde anlatacağız. Bu anlamda, en çok yaşanılan android sorunları arasında olan Google Play çökmesi sorunu için kesin çözüm sunuyoruz…

Öncelikli olarak Google Play Store verilerini ve önbelleği temizlemelisiniz…

Çoğu zaman bu sorun, Google Play Store veri ve ön belleği temizlenilerek geçmektedir. Bunu yapmak için ayarlar > uygulamalar > tümü sekmesine gelin, bu sekme altında Google Play Store’u bulun ve üzerine tıklayarak, açılan pencerede verileri temizle, ön belleği temizle seçenekleri ile temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra cihazı yeniden başlayıp, tekrar Google Play kullanmayı deneyin. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

Uygulama tercihlerinizi sıfırlayarak da çökme sorunundan kurtulabilirsiniz…

Uygulama tercihlerini sıfırlama işlemi için ayarlar > uygulamalar seçeneğine gelin, burada “…” simgesine tıklayın, açılan pencerede “uygulama tercihlerini sıfırla” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra telefonunuzu yeniden başlatıp Google Play kullanmayı deneyin. Google play store çökmesi sorunu muhtemelen çözülmüş olacaktır.

Kesin yöntem; Android cihazı tamamen sıfırlamak!

Tüm uğraşlarınıza rağmen Google Play hala çöküyorsa yada durduruldu hatası ile karşı karşıya kalıyorsanız, android cihazınızı tamamen sıfırlayarak bu hatadan kesin olarak kurtulabilirsiniz. Ancak bu işlem ile telefonunuzdaki her şeyin silineceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle sıfırlama işlemini yapmadan önce verilerinizi yedeklemeniz gerekiyor.

Android sorunları için sıfırlama işlemini gerçekleştirmek oldukça kolay! Bunun için ayarlar > yedekle ve sıfırla seçeneğinden, “fabrika ayarlarına geri dön” seçeneğine tıklayın. Bu işlem ile cihazınızın sistemini tamamen yenilemiş olacaksınız. Bu nedenle bu yöntemin hatanın kesin çözümü olduğunu söyleyebiliriz.

Unutmayın ki, Google Play çökmesi sorununun pek çok nedeni olabilmektedir. Nedenlere bağlı olarak çözüm yöntemleri de farklılık göstermektedir. Bu anlamda sizlere android sorunları için en kesin çözüm yöntemlerini yazımızda sunduk.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*