Android Minecraft Çılgınlığı Devam Ediyor!

anroid minecraft

Dünya çapında yaklaşık 20 milyon kişinin minecraft oynadığı tahmin ediliyor. Minecraft bu kadar çok tercih edilmesiyle, aynı zamanda android oyunlar arasında Dünya’nın en çok oynanılan oyunu olma özelliğine de sahip.

Minecraft seven oyuncular artık Google play üzerinden android minecraft versiyonunu indirebilir ve nerede olurlarsa olsunlar, minecraft çılgınlığına devam edebilirler. Minecraft şimdiye kadar en çok oynanılan PC oyunu olmakla birlikte şu an için en çok oynanılan android oyunları arasında olmaya da aday bir oyun olarak kabul ediliyor.

2011 yılında İsveçli bir yazılımcı tarafından piyasaya sürülen Minecraft’ın, bu kadar çok ilgi göreceği hiç de sanılmıyordu…

Minecraft Oyuncu Sayısı 50 Milyonu Geçiyor…

Sadece PC’de minecraft oyununu oynayan kullanıcıların sayısı 17 milyon iken, diğer platformlar ve mobil üzerinden minecraft oynayan oyuncular da bu sayıya dahil edildiğinde, toplam kullanıcı sayısının 50 milyonu geçtiği tahmin ediliyor. Bu anlamda minecraft’ın en çok oynanılan oyun kapsamında, genel anlamda pek çok birinciliği yakaladığını da söyleyebiliriz…

Minecraft aynı zamanda Google Play’de android uygulamalar arasında en çok indirilen uygulamalar arasında gelmektedir. Minecraft aynı zamanda Xblox Live’da da en çok oynanılan oyun olma unvanına sahip. Pek çok kişi Call of Duty’nin en çok oynanılan Xbox Live oyunu olduğunu zanneder.

60 Milyonun Üzerinde Satışı Yapılan Oyun

Android oyunlar arasında en çok oynanılan oyunlardan birisi olan minecraft genel olarak şimdiye kadar çıkan tüm versiyonları ile 60 milyonluk bir satış rakamının üzerinde satış yaparak, rekor kırmış bir strateji oyunu olma özelliğine sahiptir.

Oyunun yapımcısı, kazanmış olduğu paralar ile Hollywood’a yerleşti, 70 milyon dolarlık malikânesinde hayatını sürdüren Notch, en son tüm amaçlarını gerçekleştirdiğini artık kendisini boşta hissettiğini söylemişti…

Android minecraft pek çok model ile uyumlu. Google Play üzerinde minecraft android versiyonunu kolay bir şekilde indirebilir, oynamaya başlayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda minecraft rekorlarını geçebilecek bir oyun olacak mı bilinmiyor ancak şu an için minecraft zirvede diyebiliriz. Bağımlısı olabileceğiniz bir oyun olan minecraft aynı zamanda youtube’da en çok videosu çekilen oyunların başında gelmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*