Google Play Durduruldu Hatası ve Çözümü

Google play durduruldu hatası çözümü

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Android işletim sisteminde yer alan Google Play durduruldu hatası maalesef bazen can sıkıcı olabiliyor. Pek çok kişinin karşısına çıkan bu olay için size Google Play hizmetleri hatası çözümü hakkında bilgi vereceğiz. Öyleyse Google Play durduruldu çözümü nasıl olur?

Google Play Durduruldu Hatası

Birçok cihazda daha önce olmasa da, bir süre sonra Google Play Store’a girerken sorunlar yaşanıyor ve ardından Google play durduruldu hatası başlıyor. Bu problem daima aynı sebepten ötürü yaşanmadığı için, Google Play hizmetleri hatası çözümü de farklı olabiliyor. İlk olarak akıllı telefonunuzun menüsünden ayarlar sekmesine girin ve buradan uygulama ya da uygulama yöneticisine girerek, tümü – hepsi yazan sekmeyi seçin. Listede karşınıza Google Play hizmetleri çıkacak ve bunu seçmenz gerekiyor. Açılan bölümde ön belleği sil seçeneğine basın. Ön belleği sildikten sonra uygulamalara geri dönerek indirme yöneticisini seçin ve verileri temizleyin. Bu işlemin ardından cihazınızı tekrar başlatarak Google Play durduruldu çözümü gerçekleştirebilirsiniz.

Google Play Durduruldu Çözümü

Google play durduruldu hatası sık sık karşımıza çıksa da, farklı çözüm seçenekleri var. İkinci olarak, cihazınızın ayarlar kısmına girin ve ayarları sıfırlama bölümünden, uygulamaları sıfırlamayı seçin. Bunu yaparak da Google Play durduruldu çözümü gerçekleştirilebilir. Bunun dışında, Google Play hizmetleri hatası çözümü için https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=rom+toolbox+pro+indir adresine giderek uygulamayı indirin. Cihazınızda Play Store’u açamadığınız için bilinmeyen kaynaklara da izin vermeniz gerekiyor. Bunu yapmak için ayarlardan uygulamalara girin ve bilinmeyen kaynakları seçerek, erişim izni verin. Ardından uygulamayı açarak Tools > App Manager >  Google Play yolunu izleyerek üstüne tıklayın ve Advanced – Fix Permission seçeneğinii işaretleyin.

Sorunu çözmek için, son olarak Google Play Store’u tamamen silip kurmayı da deneyebilirsiniz. Bunun için Google Play Store uygulamasını dışarıdan indirmeniz gerekiyor, yani farklı bir siteden. http://www.indir.org/android/google-play/ adresine girerek, Google Play Store’u tekrardan telefonunuza indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın ki, bu market üzerinde 1 milyonun üstünde uygulama mevcut ve birçoğu da ücretsiz olarak indirmeye açık. Eğer sorunu hiçbir şekilde çözemezseniz, son olarak telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz yok.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*