Android Telefonlarda şifre Kırma

android telefonlarda şifre kırma

Android kullanıcıları telefonlarının güvenli olması açısından şifreleme sistemlerini kullanmaktadırlar. Genel olarak android sisteminin sunduğu desenli şifreleme sistemi kullanıcı tarafından kullanılır. Bu şifreleme sistemi hem daha şık hem de daha güvenlidir. Çeşitli şekiller ile şifre oluşturulur ve siz o şekli girene kadar başka kimse tarafından belirlenmesi ve tahmin edilmesi neredeyse imkansızdır. Oysa şifre basit bir dört haneli sayıdan oluşsaydı, bir şekilde belirlenmesi çok daha kolay olurdu. Bu aşamada android telefonlarda şifre kırma en çok aranan konulardan birisidir. Çünkü kullanılan şifrelerin unutulması durumunda android telefonunu açamayan kullanıcılar telefonlarını tekrar kullanmak için şifreyi bulmaları yada kilit sistemini bir şekilde devre dışı bırakmak durumundalar. Bu yazımızda telefon ekran kilidi kırma ile ilgili merak edilenleri derledik. Ekran şifresi nasıl bulunur ve telefon şifresi kırma programı gibi merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Android Telefonlarda Şifre Kırma Yöntemleri

Android telefonlarda şifre kırma işlemi için bir kaç yöntem deneyebilirsiniz. Herhangi bir suç teşkil etme olasılığı olduğundan dolayı, bizler aşağıdaki iki yöntemde sadece şifresini unutan kullanıcıların nasıl telefonunu yeniden kullanabileceklerini ele aldık.

  • Telefonunuza bir kaç kere giriş yapmayı deneyin. Sürekli olarak yanlış girdiğinizde, karşınıza hesap kurtarma seçeneği çıkar. Mail ve şifre bilgilerinizi girerek, telefonunuzu açabilirsiniz.
  • Telefonunuza reset atın ve gerekirse yeni bir ROM yükleyin. Böylelikle şifre kaybolacaktır ve artık telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Görüldüğü gibi telefon ekran kilidi kırma işlemi imkansızdır. Bunun için farklı yöntemler uygulanabilir ancak oldukça uzun bir süre gerektirir. Yukarıda ele aldığımız yöntemler telefon şifresi kırma programı olmadan kolayca uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Kesinlikle işe yarayan yöntemler olup, denediğinizde sorunsuz bir şekilde telefonunuzu kullanmaya devam edeceksiniz.

Telefon ekran kilidi kırma işlemini sadece sahip olduğunuz telefon üzerinde gerçekleştirmelisiniz. Aksi takirde, başka bir telefon üzerinde gerçekleştireceğiniz android telefonlarda şifre kırma işlemi suç teşkil edebilmektedir. Özellikle de ekran şifrelerinin kırılması için geliştirilmiş olan telefon şifresi kırma programı ile kırılan şifreler sonucunda kişi suç işlemiş olacaktır. Bu anlamda sahibi olmadığınız android akıllı telefon için şifre tahmin ve şifre kırma çalışmalarını uygulamanızı önermiyoruz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*