Android Telefonunuzdan En İyi Şekilde Yararlanmanın Yolları

android telefonların özellikleri

Android telefonların özellikleri giderek artarken, kullanıcılara vaat ettiklerinin sayısı da artıyor. Hâl böyle olunca, Android telefon sahipleri de cihazlarını geliştirmenin, daha çok verim almanın yöntemlerini arıyor. Android uygulamalar listesinde karşımıza binlerce seçenek çıkarken, biz de bu yazıda telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanmanın yollarını anlatacağız.

Android Telefonların Özellikleri

Android telefonların özellikleri arasında, fotoğraflar ve videolar için sınırsız disk alanı yaratabilme de bulunuyor. Bunun için telefonunuzun Google Fotoğraflar uygulamasını açın, ayarlar kısmına girin ve ardından yedekle – eşleştir kısmını seçin. Fotoğraflarınızı Google Fotoğraflar ile eşleyerek, yeterince disk alanı yaratabilirsiniz. Bu şekilde medya materyalleriniz Google Fotoğraflar uygulamasında saklanacak ve rahatlıkla telefonunuzdan hepsini silebileceksiniz.

Android uygulamalar aynı zamanda telefonun bataryasını da hızla tüketebiliyor. Bu durum pek çok Android kullanıcısı için sorun yaratsa da, aslında önerebileceğimiz bir yöntem mevcut. Android telefon ayarlarına girerek batarya-pil seçeneğine dokunun. Burada batarya tasarrufu benzeri bir ekran bulacaksınız. Enerji tasarrufu modunu seçtiğiniz takdirde, cihazınızın pili daha geç sürede bitecektir. Özellikle aktif kullanmadığınız ve şarjınızın az olduğu dönemlerde enerji tasarrufu moduna geçebilirsiniz. Ayrıca otomatik tasarruf moduna da yüzde 5 ile yüzde 15 arası batarya durumlarında geçebiliyor.

En İyi Şekilde Yararlanabilmeniz için Android Telefonların Özelliklerine Devam!

Android telefonların özellikleri pek çok seçenek sunarken, aynı zamanda cihazınızı dilediğinizce kişiselleştirebilirsiniz de. Boş olan bir yerde, ekranınızın herhangi bir yerine basılı tutarsanız karşınıza seçenekler çıkacaktır. Buradan duvar kâğıdı seçebilirsiniz. Özellikle Google Play Store üzerinde android uygulamalar arasında pek çok canlı duvar kâğıdı bulunuyor.

Android telefon aynı zamanda sesli yönetimle de kullanılabiliyor. Ayarlar kısmında sesli iletişimi açarsanız, telefonunuzu konuşarak da yönetebilirsiniz. Android telefonların özellikleri arasında telefonu kitleyip, yerini tespit etme seçeneği de mevcut. Bunun için www.google.com/android/devicemanager adresinden Android Aygıt Yöneticisi sitesine girin ve kendi cihazınızı seçin. Burada cihazınızın mevcut konumu karşınıza çıkacak. Aynı zamanda site üzerinden telefonunuzu kitleyebilirsiniz, verilerinizi silebilirsiniz veya çaldırabilirsiniz. Eğer sessizde bile olsa, bu durumda telefon 5 dakika kadar çalmaya devam edecektir. Ayrıca kaybolma ve çalıntı durumlarında da bu şekilde telefon rahatlıkla bulunuyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*