Android’den iphone’a Rehber Aktarma

android’den iphone’a rehber aktarma

Android’den, iPhone’a geçiş yapan kullanıcılar için önemli konulardan birisi de android’den iphone’a rehber aktarma işlemidir. Kullanmış olduğunuz android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzun kişi listesinde kayıtlı olan kişileri iphone’a aktarma işlemini pek çok farklı yöntem ile gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon rehberi aktarma iphone için bu işlemin nasıl yapılacağına yazımızda detaylı bir şekilde değiniyoruz. Rehber aktarma işlemini genel hatlarıyla iki aşamalı olarak ifade edebiliriz. İlk aşama kullanmış olduğunuz android akıllı telefonunuzun rehberini yedeklediğiniz aşama olup, ikinci aşama ise yedeklenmiş olan rehberin, sunuculardan iPhone cihazınıza indirilmesi yani android’den iphone’a rehber aktarılması aşamasıdır.

Android’den iPhone’a Rehber Nasıl Aktarılır?

Bildiğiniz gibi android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunu kullanabilmeniz için bir adet Google hesabınız olması gerekiyor. Telefon rehberi aktarma iphone işleminde bu hesap çok işinize yarayacak.

Zaten android kullanıcısı olduğunuz için bir hesaba sahipsinizdir. Android telefonunuzda bulunan özel bilgilerin pek çoğu Google hesabınız ile eşleştirilmektedir. Yani normal şartlarda, android telefonunuzdaki rehberinizdeki kişiler Google hesabınız ile eşleştirilir. Bu işlem anroid rehber yedekleme olarak da ifade edilebilir. Kişi listeniz Google bulut sunucularında yani sizin hesabınızda barındırılmaktadır. Bu sayede rehberi iPhone cihazınıza aktarmak kolaydır.

Android’den iphone’a rehber aktarma yapmak için Android telefonunuzda “Settings” (Ayarlar) > “Accounts and Sync” (Hesaplar ve Eşitleme) seçeneğinde Google hesabınıza tıklayın ve sizden istenilen giriş bilgilerini girerek, senkronizasyonu etkinleştirin. Böylelikle android telefonunuzdaki kişiler Google bulut sunucularına yani sizi Google hesabınıza gönderilmiş oluyor, böylelikle anroid rehber yedekleme işlemi gerçekleştirilmiş oluyor. Siz bu hesapla iPhone’da oturum açtığınızda, kişi listenizde otomatik olarak sunuculardan, iPhone cihazınıza yüklenecektir.

iPhone Rehber Yükleme İşlemi

Anroid rehber yedekleme işlemini başarıyla yaptığınızda göre artık tek yapmanız gereken iPhone cihazınızda, Google hesabınızla oturum açmaktır. Bunun için iPhone telefonunuzdan; “Settings” (Ayarlar) > “Mail” (Posta) > “Contacts, Calendars” (Rehber, Takvim) seçeneğine gelin ve Google hesabınızla oturum açın. Daha önce Google sunucularında yedeklenmiş olan rehber içeriği iPhone’a indirilmiş olacaktır.

Böylelikle telefon rehberi aktarma iphone işlemini sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Eğer herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız yada rehber yükleme işlemi gerçekleşmezse, iPhone’da, Google hesabı senkronizasyon ayarlarında rehberin seçili olduğunu kontrol edin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*