Anroid Telefondan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

android telefondan silinen fotoğrafları geri getirme

Çok sevdiğiniz yada sizin için önemli olan fotoğrafları yanlışlıkla sildiniz mi? Şu an muhtemelen bir şekilde zamanı geri almak ve o fotoğraflara kavuşmak istiyorsunuz ancak bu imkansız. Fakat android telefondan silinen fotoğrafları geri getirme için uygulayabileceğiniz bir kaç yöntem var.

Telefondan silinen fotoğrafları nasıl geri getirebilirim sorusu için cevapları iki kategoride değerlendirebiliriz. Birinci kategoriyi tahmin edebileceğiniz üzere bir program vasıtasıyla silinen fotoğrafları geri getirme, ikinci yöntem olarak ise silinen fotoğrafları geri getirme programsız işlemidir.

Android Silinen Fotoğrafları Programsız Geri Getirme

Telefondan silinen fotoğrafları nasıl geri getirebilirim sorusu için verdiğimiz cevaplardan birisi olarak programsız olarak silinen fotoğrafları geri getirme işlemini ele aldığımızda, teknik olarak böyle bir işlemi uygulayabilmeniz için yanlışlıkla silmiş olduğunuz fotoğrafların daha önce Google hesabınızda yedeklenmiş olması gerekiyor. Tam bu aşamada Google Photos (Google Fotoğraflar) hizmeti karşımıza çıkıyor. Bu hizmete Google+ ayarlarınızdan izin vermişseniz, muhtemelen telefonunuzdaki tüm fotoğraflar Google Photos sunucularındadır. Android telefondan silinen fotoğrafları geri getirme işlemini programsız yapabilmek bu şekilde mümkün olur. Yapmanız gereken Google Photos hesabınıza web sürümden yada Google Photos android uygulamasından giriş yapmak. Sonrasında silinen fotoğrafları geri getirme programsız işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Android Silinen Fotoğrafları Geri Getirme İşlemi

Eğer ki silinen fotoğrafları geri getirme programsız yöntemi sizin bir işinize yaramıyorsa, muhtemelen fotoğrafları yedeklemediniz ve bu yüzden Google Photos sunucularında da görünmüyor. Böyle bir durumda android telefondan silinen fotoğrafları geri getirme işlemini gerçekleştirebilmek için ise bir program kullanmanız şarttır. Bu program android markette bulabileceğiniz; CM Backup, ShoeBox, Cloud Bakcup gibi çeşitli silinen fotoğrafları geri getirme uygulamaları olabileceği gibi, Windows PC için özel olarak geliştirilmiş Recuva gibi programlar da olabilir. Eğer Windows PC programı ile silinen fotoğraflarınızı geriye getirmeyi denemek isterseniz, bu durumda akıllı telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlamanız gerekecektir. Böylelikle geri getirme programı telefonunuzun hafızasını tarayabilir.

Bu yazımızda telefondan silinen fotoğrafları nasıl geri getirebilirim sorusu için programlı ve programsız yöntemlere değindik. Sizler de denediğiniz yöntemleri, sonuçları ile paylaşabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*