Android Telefonlar için Atari Oyunları

android telefonlar için atari oyunları

NES oyunları bilenler bilir. Süper Mario, Tank ve çok daha fazlası. Biraz nostalji yapmak ve kimi zaman geceler boyunca oynayıp sabahladığımız bu oyunların keyfine yeniden varmak için android telefonunuz olması yeterli. Android telefonlar için atari oyunları özel olarak geliştirilmedi ancak emulatör sayesinde anroid nes oyunları oynamak oldukça kolay diyebiliriz. Bunun için kullanmış olduğunuz android akıllı telefonunuzun üst düzey bir telefon olması da gerekmiyor.

Atari oyuncuları android indir android telefonda atari oyunları nasıl oynanılır, tüm detaylara bu yazımızda değineceğiz. Sizler de nostalji yaşamak istiyorsanız, aşağıda belirteceğimiz basit adımları uygulayarak, kolayca telefonunuzda NES oyunları oynayabilirsiniz.

  1. Emülatör İndirmek

Google Play üzerinde küçük bir emulator araştırması yapın. Android telefonlar için atari oyunları bu emulatör sayesinde oynayabileceğiz. Bunun için sizlere Nostalgia.NES isimli emulatörü öneriyoruz. Tamamen ücretsiz bir şekilde telefonunuza indirebilirsiniz.

Emulatörü indirdikten sonra geriye kalan işlemler oldukça basit. Atari oyuncuları android indir yani NES oyunlarını indirmeniz gerekiyor. Anroid nes oyunları aynı zamanda ROM dosyaları olarak da ifade edilmektedir. Her oyunun bir ROM dosyası var ve siz hangi oyunu oynamak istiyorsanız, o oyunun ROM dosyasını indirmek durumundasınız.

  1. ROM Dosyalarını İndirmek

İnternet ortamında pek çok kişi çeşitli NES oyunları ROM dosyalarını paylaşmaktadır. Sizler de bu web siteleri üzerinden sevdiğiniz oyunların ROM dosyalarını indirerek, emulatörde bu dosyayı açabilir ve kolayca oynayabilirsiniz.

  1. ROM Dosyasını Emulatörde Açmak ve Oyunları Oynamak

Atari oyuncuları android indir ROM indirme işlemi sonrasında aşağıdaki adımları uygulayın;

  • Bulduğunuz ROM dosyasını telefonunuza indirin.
  • Emulatörü açın ve otomatik olarak telefonunuzdaki ROM dosyalarını bulacaktır.
  • Emulatör telefonun hafızasını tarama işlemini gerçekleştirdikten sonra android telefonlar için atari oyunları ekranda listelenecektir.
  • Ekranda listelenen oyunlardan birisine tıklayarak, oynamaya başlayabilirsiniz.

Anroid nes oyunları oynamak oldukça keyiflidir. Emulatör sayesinde sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Özellikle de nostalji yapmak son derece keyiflidir. İsteğinize göre pek çok oyunu keşfedebilir, eskiden sonunu getirmediğiniz o oyunların sonunu getirmeye çalışabilirsiniz. Oyun tercihleri tamamen size kalmış. Keyifli bir vakit geçireceğinizi umuyoruz. İyi eğlenceler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*