Android Telefon Nasıl Hızlandırılır?

android telefonlar nasıl hızlandırılı

Android telefon kasıyor, android yavaşlama gibi sorunlar yaşayanlar için android telefon hızlandırma nasıl yapılır, yazımızda detaylı olarak ele aldık. Android kullanıcıları bazı işlemleri uygulayarak ve bazı tedbirleri alarak, kullanmış oldukları akıllı telefonlarını mevcut durumundan %70’e kadar hızlandırabilmeleri mümkündür.

Android Telefon Nasıl Hızlandırılır?

Akıllı telefonlar denildiğinde akla gelen ilk işletim sistemi android olmaktadır. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara Google play üzerinden oyun ve uygulama yüklemeleri yapılmaktadır. Hem bu yüklemelerin yapılması hem de zamanla telefonu kullanma şeklinize bağlı olarak telefonunuz yavaşlamaktadır. Çok yavaş bir telefonda artık eskisi gibi tüm işleri hızlıca yapamazsınız. Sizlere aşağıda android telefon hızlandırma ipuçlarını uygulayarak, telefonunuzu neredeyse ilk gün kadar hızlı bir hale getirebilirsiniz. Bakın kolay yöntemlerle android telefonlar nasıl hızlandırılır?

Kolay Yöntemlerle Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?

  • Öncelikle android telefonlar genelde pek çok uygulamayı arka planda “çalışır” durumda tutmaktadır. Bu da mevcut RAM miktarını düşürmekte ve genel olarak tüm işlemleri yavaşlatmaktadır. Bu nedenle kullanmadığınız uygulama ve oyunları telefonunuzdan kaldırınız.
  • Telefonunuzun hafızasını olabildiği kadar boş bırakmalısınız. Özellikle de düşük hafızalı bir telefon kullanıyorsanız, android telefon hızlandırma için bu önemlidir.
  • Telefonunuzun hafıza kartını doldurmanız da yavaşlatabilmektedir. Bu anlamda karttaki gereksiz dosyaları silmeli yada bilgisayar, USB gibi farklı hafızalara aktarmalısınız.
  • Telefonunuzu satın aldığınızda, bu telefonda çalışan ve yüklü olan bazı gereksiz varsayılan programlar vardır. Bu programlar arasında kullanmadıklarınız varsa, bunlardan kurtulmanız sizlere önemli bir hız sağlar. Bunun için telefonunuza root yapmanız gerekiyor.
  • Android telefon hızlandırma yapmanın en kolay yöntemlerinden birisi de bu işlem için özel olarak geliştirilmiş temizlik uygulamarını kullanmaktır. Bunun için android uygulama marketine göz gezdirin. Burada Clean Master, CCleaner gibi pek çok temizlik programını bulabilirsiniz.
  • Telefonunuzun yeteri kadar RAM ve hafızaya sahip olduğundan emin olun. Bugün pek çok android uygulaması için en düşük 1 GB RAM gerekli olmaktadır ancak çoğu zaman en azn 2 GB RAM’e sahip bir akıllı telefon kullanmanız, pek çok türden uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz açısından daha yeterli olacaktır.

Sizlere bu yazımızda android telefonlar nasıl hızlandırılır hakkında ipuçlarına değindik. Tüm bu detaylara dikkat ettiğinizde önemli ölçüde telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Daha kesin bir çözüm istiyorsanız, özellikle de işlemci gücü yüksek yeni model telefonları satın almayı düşünebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*