Android Telefonda USB Kablosunu PC Görmüyorsa!

android telefonda usb kablosunu pc görmüyorsa

Normal şartlarda bir android telefon USB ile bilgisayara bağlandığında hata vermemesi gerekiyor. Fakat bazen USB kablosunu bilgisayarın görmemesi gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunlar genellikle Windows PC kullanıcılarında yaşanıyor.

Android telefonda usb kablosunu pc görmüyorsa yazımızda ele aldığımız yöntemleri uygulayabilir ve bir çözüme ulaşabilirsiniz. Sıkça karşılaşılan android sorunları arasında USB’nin görülmemesi sorununun neden ortaya çıktığına dair ihtimallere değinelim.

Bilgisayar, Android USB Kablosunu Neden Görmüyor?

Android telefon her ne kadar sorunsuz bir cihaz olarak görülse de android telefonda usb kablosunu pc görmüyorsa bunun bir kaç nedeni vardır. Bu nedenlerden başlıcalarını aşağıdaki gibi sıralandırabiliriz;

  • Kullanmış olduğunuz USB kablosu, bilgisayarınız tarafından tanınmıyor olabilir.
  • Eğer bilgisayarınız USB kablosunu algılıyor ancak hafızaya ulaşma ve dosyalarınızı kullanmak konusunda sorun yaşıyorsanız, muhtemelen kablonuz sağlıklı çalışmıyor.
  • Windows, sizin telefonunuza ulaşabilmesi için gerekli olan sürücüler varsa ve bu sürücüleri herhangi bir nedenden dolayı edinemiyorsa, telefonunuzu da tanıyamıyordur.
  • Kullanmış olduğunuz aracı bir program varsa, programda sorunlar olabilir.

Bu nedenler çok daha fazla uzatılabilir.

Yazımızın geri kalanında ise; genel olarak bir android telefon USB sorunu çıkardığında neler yapmanız gerektiğine değineceğiz.

Android USB Kablosunu Bilgisayara Tanıtmak

Nadir karşılaşılan android sorunları arasında bilgisayarın USB’yi görmemesi sorunun çözümü için sizlere bir kaç çözüm yöntemi derledik.

  1. Android telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
  2. Telefonunuzun android versiyonunu güncelleyin. Bazen eski sürümde olanlar, bu ve benzeri android sorunları yaşıyorlar.
  3. Bilgisayarınız güncelliğini yitirmiş olabilir. Win 10 kullanmanız ve tüm güncellemeleri yapmanız önerilir.
  4. USB hata ayıklama modunu aktif edip, yeniden deneyin. Bu yöntem genellikle işe yarıyor.
  5. Android cihazınızda çalışmakta olan gereksiz tüm uygulamaları, görev yöneticisinden sonlandırın ve telefonu bilgisayara tekrar bağlayın.
  6. Eğer ki bilgisayarınızda birden fazla USB girişi kullanımdaysa, böyle bir durumda cihaz sizin telefonu tanımıyor olabilir. Bunun için USBDeview isimli programı indirip, USB bağlantılarınızı kontrol edebilirsiniz. Gereksiz USB’leri devre dışı bırakıp, bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar deneyin.

Tüm bu yöntemlere rağmen android telefon usb kablosunu pc görmüyorsa bu durumda büyük ihtimalle kullandığınız kablo orjinal değil yada zarar görmüştür.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*