Nokia Cep Telefonuna Müzik Atma

Nokia cep telefonuna müzik atma

Nokia cep telefonuna müzik atma diğer telefonlardaki gibi, telefonun özelliğine bağlı olarak değişecektir. Akıllı telefon diye nitelendirdiğimiz akıllı telefonlarda müzik atma işlemi biraz daha kolay iken, eski tip telefonlarda da o kadar zor bir işlem sayılmaz.

Telefonlara müzik atabilmek için öncelikle telefonumuzun hangi dosyasına kayıt etmek istediğimizi belirlememiz gerekmektedir. Kayıt edilecek müziğin dosya konumu belirlendikten sonra indirmek istenen müziğin nerede olduğuna bağlı olarak çeşitli yöntemlerden söz edebilmemiz mümkündür.

Nokia Cep Telefonuna Müzik Atma Yöntemleri

  1. Bağlantı Kablosu İle Müzik Atma

İndirmek istediğimiz müzik bilgisayarımızda bulunuyor ise ilk yapmamamız gereken bilgisayar ile telefonun birbirlerine bağlanmalarını sağlamaktır. Bu bağlantı da genellikle bağlantı kablosu ile gerçekleşir. Bağlantı kablonuzun bir ucu bilgisayarınıza ve diğer ucu da masaüstü veya laptopunuzun usb girişine takıldıktan sonra bilgisayarınız telefonun içeriğini otomatik olacak görecektir. Özellikle yeni nesil bilgisayarların tamamında telefonlar otomatik olarak tanınmaktadır. Bağlantı kablosu ile müzik atma işlemi sorunsuz gerçekleşir.

Oldu ki bir hata ile karşılaştınız ve telefonunuzun içeriğini göremediniz. O zaman bilgisayarıma gidin ve bilgisayar sürücülerini kontrol edin. Örneğin F,H,G ve E gibi isimlerden biri usb bağlantınız ile birlikte görülecektir. Buraya tıkladığınızda telefonun içerisine erişmiş olursunuz. Gerisi normal bilgisayar dosyaları arası alışveriş gibidir. Dosyayı istediğiniz yerden tutup gitmesini istediğiniz yere bıraktığınızda müzikler de taşınmış olacaktır.

  1. Bluetooth İle Müzik Atma

Eğer Nokia cep telefonunuz ve aynı zamanda kullandığınız bilgisayarın her ikisinde de bluetooth eklentisi var ise aralarındaki bağlantıyı bluetooth ile gerçekleştirebilirsiniz. Bağlantı sağlandıktan sonra da cep telefonunuzu listeden seçerek müziğinizi yollayabilirsiniz.

  1. Wi-Fi İle Müzik Atma (Android yani Akıllı Telefon için)

Kullandığınız telefon android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon ise direk internet gezintiniz sırasında indir linkini kullanarak telefonunuza istediğiniz müziği indirebilirsiniz. Android telefonlarda müzik indirme son derece kolaydır.

Playstore indirip, müzik ve diğer tüm yüklemelerinizi bu program aracılığı ile indirmeniz daha güvenli olduğundan bu yol ile müziklerinizi indirmenizi tavsiye ederiz.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*