Bilgisayar Telefonu Okumuyor Sorununa Çözüm

bilgisayar telefonu okumuyor

Akıllı telefonlar her ne kadar artık hayatımızın kolaylaştırıcısı, olmazsa olmaz bir parçası olsa da, çoğu zaman önümüze pek çok problem de çıkarıyorlar. Bunlardan birisi de telefonu bilgisayara bağladığımızda karşımıza çıkan, bilgisayar telefonu okumuyor hatası. Telefonu pc ye yansıtma işlemi yani telefonu bilgisayara bağlamak kablosuz olarak yapılsa da, bazen bu sorun olabiliyor.

Bilgisayar Telefonu Okumuyor Sorununa Çözüm

Bilgisayarınızla akıllı telefonunuzun bağlantısını sağlamaya çalışıyor fakat bir türlü beceremiyorsunuz, bilgisayar telefonu okumuyor olarak gözüküyor. Muhtemelen bu durum epey sinirlerinizi bozdu fakat sakinleşip çözüme odaklanmanız gerekiyor. Öncelikle USB kablonuzun sağlam olup olmadığından emin olun. Bunun için USB ile telefonu pc ye yansıtma yapın, yani bağlayın. Eğer telefonu bağladığınızda cihazınız şarj oluyorsa, sorun kablo kaynaklı değildir fakat şarj işlemi gerçekleşmiyorsa, kablonuzu değiştirmenizi veya yenisini satın almanızı öneririz.

Telefonu pc ye yansıtma işlemi için öncelikle bağlantı kablonuzun orijinal olduğuna ve veri aktarımının açık olduğuna emin olunuz. Unutmayın ki bazı kablolar sadece şarj için kullanılmaktadır. Bir diğer yöntem ise kabloyu bağladıktan sonra bilgisayarıma sağ tıklamak, ardından özellikler – aygıt yöneticisi ve taşınabilir aygıtlar yolunu izleyebilirsiniz. Burada kablonuzun okunup okunmadığını kontrol edin. Eğer ünlem işareti varsa, bağlantıyı koparın ve aygıtı kaldırın. Ardından kabloyu tekrar bağlayıp sürücü yüklemesini bekleyin.

Telefonu bilgisayara bağlamak kablosuz olarak yapılsa da, kablolu yaparken telefonun ekran kilidi de buna sebep olabilir. Ekran kilidindeki şifreyi kaldırmanızı, ardından öyle bağlantı sağlamanızı tavsiye ederiz. Ekran kilidi olan telefonlarda bazen bağlantı sorunları yaşanabiliyor. Aynı şekilde telefonunuzla bilgisayarınız arasında bağlantı kopukluğu da olabilir. Bunun için telefonunuzun ayarlarına girin ve buradan Kablosuz Ağ > USB Yardımcı Uygulamaları > Belleği PC’ye bağla yolunu izleyin.

Bu şekilde de çözüme ulaşamazsanız, soket hasarı olabilir. USB portunuzun arızalı olma ihtimaline karşı diğer portları deneyin. Eğer bu da bilgisayar telefonu okumuyor hatasına çözüm olmadıysa, ek programlar kullanmayı deneyebilirsiniz. Örneğin Samsung’ta Kies adlı bir yazılım bulunuyor. Nokia’da ise Nokia PC Suite var. Bu ek programları deneyerek, USB bağlantınızı bu şekilde sağlayabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*