Android Telefonum Nerede ? Kayıp Telefon Bulma Resimli Anlatım

android telefonum nerede

Android eko sistemi çıktığı günden bu yana büyük gelişme kat ederken, şu anda iOS’la birlikte dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi konumunda. BlackBerry, Symbian ve Windows Phone gibi rakiplerini tarihin tozlu sayfalarına gömse de, hala Android telefon sahipleri sorun yaşayabiliyor. Kayıp telefon bulma aslında işletim sistemiyle alakalı olmasa da, insanlar telefonlarını kaybedebiliyor veya çaldırabiliyor. Bu noktada da devreye android telefonum nerede sorusu giriyor. Peki android telefon bulma işlemi nasıl yapılır?

Android Telefonum Nerede ?

İstenmeyen sebeplerden ötürü, sadece dalgınlık ve unutkanlığınızdan dolayı telefonunuzu bir yerde bırakmış olabilirsiniz. Daha fena senaryo ise çok değerli akıllı telefonunuzu kötü niyetli birinin eline geçirmesi. Peki bu durumlarda kayıp telefon bulma için ne yapmak gerekli? Eğer işletim sisteminiz Android’se fazla endişelenmeyin çünkü Android telefon bulma konusunda avantajlara sahip bir platform.

android telefonum nerede

Öncelikle https://www.google.com/android/devicemanager adresinden Android Cihaz Yöneticisi paneline ulaşın. Tabii bunun için öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmında Google Ayarları’na girmeniz, ardından Android Cihaz Yöneticisi’ni aktif hale getirmeniz gerekmekte. Burada ‘bu cihazın konumunu uzaktan belirle’ seçeneğine basın. Cihaz yöneticisi sayesinde telefonunuzu uzakta da olsa kitleyebilir, silebilir veya zilini çaldırabilirsiniz. Üstelik zil çaldırma işlemi 5 dakika boyunca, telefon sessizde olsa dahi yapılıyor. Belirttiğimiz sayfaya Google hesabınızla girerek, cihaz yöneticisini kullanabilir ve telefonunuza bilgisayar üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca burada telefonunuzun en son ne zaman ve nerede kullanıldığı bilgisi de yer almaktadır.

android telefon bulma

Uygulama ile Kayıp Telefonu Bulma

Kayıp telefon bulma ve Android telefon bulma için bir diğer yöntem de üçüncü parti uygulamalar kullanmak. Eğer cihazınız bir Google hesabıyla bağlantılıysa, Google Play Store üzerinden Lost Android uygulamasını yükleyebilirsiniz. Lost Android son derece basit bir ‘ Android telefonum nerede ?’ uygulaması ve sizden tek istediği, cihazınızın bir Google hesabına bağlı olması. Bu şekilde telefonunuzun konum ve bağlantı takibini yapıyor, kaybetseniz dahi yer belirliyor. Tabii telefonunuzu kaybettiğinizde, tekrar bulmak için de http://www.androidlost.com/ adlı resmi Android Lost sitesine girmek ve Google hesabınızla giriş yapmak. Bu şekilde telefonunuza son gelen mesajı okuyabiliyor, zilini çaldırabiliyor, konum bilgisini alabiliyor, kilitleyebiliyor, tüm telefon verilerini silebiliyor, SD kartı silebiliyor veya fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Daha farklı android sorunlarınız varsa Android Sorunları kategorisindeki makalelere göz atabilirsiniz…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*