Android Telefona Format Nasıl Atılır?

android telefona gormat nasıl atılır

Android telefonlar, bundan 10 yıl önce belki de hayaldi, ama şu dönemde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Akıllı telefona sahip olanlar, fotoğraf çekmeyi, müzik dinlemeyi, alışveriş yapmayı, internette gezinmeyi bunun gibi pek çok şeyi telefonunda hallediyorlar. Fatura gibi ödemelerde uzun kuyruklara girilmeye gerek kalmamıştır. Çünkü mobil kullanıcılar oturduğu yerden istedikleri zaman fatura yada tüm ödemelerini yapabiliyorlar. Bütün bu işlemleri yaptığımız android telefonları sorunsuz ve işlevsel olması bir hayli önemlidir. Bu nedenle android telefona format atma işlemi ile cihazınızı eksi işlevselliğine kavuşturabilmeniz için android telefona format nasıl atılır detaylıca anlattık.

Android Telefona Format Atma İşlemi

Herkesin yaşadığı bir sorundur telefonunun ağırlaşması. Bu durumda telefona format atmanız gerekebilir. Her kullanıcı nasıl format atılacağını bilmeyebilir. Yazımızda android telefona nasıl format atılır anlattık. Elbette bu işlem için çeşitli yöntemleri mevcut. Ancak android telefona nasıl format atılır konusunda en etkili çözümleri sizlere sunmayı tercih ettik…

Android Telefona Format Nasıl Atılır?

Telefonunuzun menüsünden ayarlara giriniz. Ayarlardan yedekle ve sıfırla yada fabrika ayarlarını sıfırla bölümünü seçerek telefonunuzun ilk günkü haline gelmemesi için hiçbir neden yoktur. Bazı telefonlarda modellere göre ayarlarda değişiklik olabilir.

Menü-Ayarlar-Yedekle ve Sıfırla-Arama bölümünden *2767*3855# tuşlanır ve arama yapılır. Bu işlemden sonra otomatik olarak telefon formatlanır ve aynı ilk günkü haline dönecektir.

Sonraki adımda, telefonunuzu kapatınız. Kapalı telefonun açma, kapama tuşuna basıp yeniden telefonu açın. Ekranda karşınıza çıkan vipedata seçeneğini kullanarak factory reseti seçin. Sonra robot now ile format atıp cihazı tekrardan başlatın. Yeniden başlatılan android telefona format atma işlemi tamamlanmış olacaktır. Telefondaki verilerinizi format atma işleminden önce yedeklemeniz gerekir.

Android telefona nasıl format atılır konusuyla ilgili anlayamadığınız yerler olursa yoruma bırakmanız yeterlidir…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*