Android Telefonun Şarjı Nasıl Uzun Dayanır?

android telefonlarda şarj sorunu

Günümüz şartlarında telefon konuşması yapmadan, internetten faydalanmadan twitter, facebook, e-posta gibi programları kullanmadan hiç birimiz duramıyoruz. Aslında saydığım programları kullanmaz isek pil normal ömrüne ulaşır. Yani android telefonun şarjı nasıl uzun dayanır sorusunun asıl yanıtı budur J Kullandığımız takdirde pilin dayanma süresinde, ister istemez azalma olacaktır. Bundan kaçış yoktur. Ancak bu azalmayı minimuma indirgemek için yapabileceğimiz şeyler vardır… Yazımız içerisinde android telefonun şarjı nasıl uzun dayanır sizlerle paylaştık. Bu konuda sormak istedikleriniz olursa yoruma bırakabilirsiniz…

Andorid Telefonun Şarjı Nasıl Uzun Dayanır?

Yukarıda bahsettiğim gibi otomatik çalışan uygulamaları başlangıçta tespit etmek epeyce zordur. Android telefon kullananların hemen hepsinin bildiği bir programdan bahsetmek istiyorum. Clean Master adındaki program üzerinden Uygulama Yöneticisini girin. Dikkatlice açılan ekrana bakın ‘’Önceden Yüklü Uygulamalar’’ ve ‘’Depolama ve bellek tüketir’’ yazısını gördüğünüzde üzerine tıklayın.

Tüm programları yazılım tarar ve başlangıçtaki otomatik olarak çalışan uygulamaları bulur. Bu programlardan hangilerinin devre dışı bırakılacağını belirler. Hatta uygun bir şekilde hangilerini devre dışı bırakacağınız hakkında sizi yönlendirir.

Bütün işlemi tamamladıktan sonra otomatik olarak çalışan programları sayesinde hem disk alanı, hem hafıza, hem de pil tüketimini azaltabileceksiniz. Ayrıca ekran ışığında yeteri kadar azaltma yapmanızda pil tasarrufu sağlayacaktır.

Bu sorun dışındaki bazı problemler android telefonun kendi özelliğinden kaynaklı ortaya çıkabilir. Aydınlatma derecesi, tema kullanımı, aydınlatma süresi, fotoğraf çekme, müzik dinleme, internet bağlantısı, konuşma gibi kullanımlar ne kadar çoksa bir o kadar da pilin hızla tükenmesi söz konusudur.

Ne gerek var bunları anlatmanıza demeyin. Çünkü ülkemizde çoğu insanlar en son teknoloji üretimi telefon alma meraklısı. Bu bilgilerden uzak durulurken ne kadar açıklama yapılsa da azdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*