En Popüler Android Uygulamaları

en popüler android uygulamaları

Android işletim sistemi bugün o kadar sık kullanılıyor ki, bir zamanların popüler platformları Symbian ile Windows Phone’u adeta tarihe gömdü. Şu anda tek rakibi iOS’ken, iphone telefonlar hariç neredeyse tüm akıllı telefonlarda sadece Android kullanılıyor. Android cihazlar bu derece yaygınken, kullanıcılar sistemin sunduğu olanaklarla telefonlarını özelleştirmek istiyorlar. Bunun için de en popüler Android uygulamaları devreye giriyor. Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz yüzbinlerce uygulama olsa da, en iyi android uygulamaları 2017 denilince işler değişiyor. Peki, en popüler Android uygulamaları hangileri?

En Popüler Android Uygulamaları Hangileri?

Elbette, Facebook, Snapchat, Instagram, Twitter, WhatsApp veya Tinder gibi sık kullanılan uygulamalardan bahsetmeyeceğiz. Sosyal medya ve konuşma uygulamaları hemen hemen her Android cihazlar içinde bulunuyor. Biz daha çok, telefonunuzda bulunması faydalı olacak en popüler Android uygulamaları konusuna değineceğiz.

Bunlardan ilk akla gelen her Android cihazlar için bulunmasını tavsiye ettiğimiz Dropbox uygulaması. Dropbox tüm fotoğraflarınızı, videolarınızı ve diğer dosyalarını yükleyip sanal bulut üzerinde saklayabileceğiniz bir uygulama. Dropbox’ta aynı zamanda telefon veya tabletinizden Microsoft Office dosyalarınızı da düzenleyebilirsiniz. Seçtiğiniz fotoğraf ve videoları otomatik olarak yedekleyebilirsiniz ve büyük dosyaları e-postaya eklemeden Dropbox yoluyla yollayabilirsiniz.

Bir diğer popüler Android uygulaması ise SwiftKey Klavye, Android işletim sistemlerinde ücretsiz sunuluyor ve başarılı kelime tahminleri, akıllı otomatik düzeltmeler yaparak yazma işlemlerinizi kolaylaştırıyor. Sık mesaj çekenlerin mutlaka tercih etmesi gereken SwiftKey Klavye’de aynı zamanda 800’ün üzerinde emoji varken, 60’dan fazla dili destekliyor ve bunların arasında Türkçe de var.

Müzik Dinleyenler için En Popüler Android Uygulamaları

Müzik dinleyenler için en popüler Android uygulamaları arasında tavsiye edebileceklerimizden birisi de Spotify. Dünyanın en çok kullanılan müzik platformu olan Spotify, cep telefonları ve tabletlere ücretsiz olarak yüklenebiliyor. Her yerde müzik dinlemenizi sağlayan, çalma listeleri sunan uygulamada Türkçe ve Yabancı sayısız şarkı var. Ücretsiz olarak müzik dinleyebileceğiniz uygulamada aynı zamanda paralı üyelik seçeneği de var. Spotify Premium üyesi olduğunuzda, müzikleri internetsizken de dinleyebiliyorsunuz ve ses kalitesi artıyor. Ayrıca bu şekilde reklamlar da ortadan kalkıyor. Kısacası, Spotify kesinlikle indirilmesi gereken bir Android müzik uygulaması.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*