En İyi Mobil Bankacılık Uygulaması Hangisi?

Mobil bankacılık uygulamaları günümüzde oldukça önemli. Neredeyse her gün bankalarla bir işimiz oluyor ve her zaman şubeye gitmek için vakit bulamayabiliyoruz. Bu noktada devreye akıllı telefonlar giriyor. Telefonumuz sayesinde eskiden şubeye gitmek zorunda kalınan işleri, hızlı ve online bir şekilde yapabiliyoruz. Ziraat Bankası’ndan PTT Bank’a, Akbank’tan Finansbank’a birçok dev banka internet bankacılığı ile müşterilerine online hizmet sunuyor. Günümüzde hemen hemen her bankanın mobil uygulaması var diyebiliriz. Peki ama en iyi mobil bankacılık uygulaması hangisi?

en iyi mobil bankacılık uygulamaları

En İyi Mobil Bankacılık Uygulamaları

EnPara.com

Akbank Direkt

ING Mobil

Garanti BBVA Mobil

VakıfBank Mobil Bankacılık

CEPTETEB

PTT Bank Mobil

İşCep

Kuveyt Türk Mobil

MobilDeniz

QNB Finansbank Cep Şubesi

HSBC Türkiye

Ziraat Mobil

Halkbank Mobil

Yapı Kredi Mobil

Listede görüldüğü gibi hemen hemen her bankanın mobil uygulaması var. Bu kanal üzerinden müşterilerine en iyi deneyimi sunmaya çalışan bankalar, kişilerin birçok bankacılık işlemini ev ya da iş yeri konforunda gerçekleştirmelerini sağlıyorlar. ATM’lerde ve şubelerde sıkıcı bekleyişlere son vermek adına geliştirilen mobil bankacılık uygulamaları ile kart borcu ödeme, para yatırma, para çekme, fatura ödeme ve kredi borcu ödeme gibi pek çok işlem internet üzerinden yapılabiliyor.

en iyi mobil bankacılık uygulaması

En İyi Mobil Bankacılık Uygulaması Hangisi?

En iyi mobil bankacılık uygulaması hangisi sizce hangisi bilmiyoruz ama Garanti Bankası bu konuda teknolojiye en iyi ayak uyduran banka diyebiliriz. Bankanın uygulaması, her şeyden önce düzenli bir platforma sahip. Hız ve performans açısından da sürekli güncelleme alan bir uygulama. Bilgisayarda olduğu gibi Garanti’nin mobil bankacılık uygulaması ile telefonunuzdan da sık yaptığınız işlemler için kısayollar düzenleyebiliyorsunuz.

Şubesiz bankacılık hizmeti sunan Enpara.com ise oldukça basit bir arayüz tasarlayarak, müşterilerinin istediklerini anında bulabilmelerini kolaylaştırmış. Ayrıca mobil uygulamaya ilk girişte de hesap özeti ve son yapılan işlemler sergilenerek, bir bakışta birçok bilginin edinebilir olmasını sağlamış. Bu nedenlerden dolayı Enpara.com en iyi mobil bankacılık uygulamaları listesinde olmayı hak ediyor.

Mobil bankacılığın yeni yüzü PTT Bank mobil ise basit ve hoş denilebilecek bir tasarıma sahip. Karmaşık bir arayüze sahip olmaması müşterilerin Ptt kart hesap numarası ile para göndermesini, hesabındaki bakiyeyi öğrenebilmesini ve fatura ödemesini kolaylaştırıyor. Kullanıcı deneyimi açısından Ptt hesap no gibi bilgilerin daha ön planda tutulması da güzel bir avantaj!

Sarı beyaz logosu ve hoş tasarımı ile en iyi mobil bankacılık uygulamaları arasında yer alan Vakıfbank mobil, arayüzü ile kullanıcılara ortalamanın üstünde bir deneyim sunuyor diyebiliriz. Ancak isteyenler uygulamaya giriş yapmadan da piyasalar hakkında bilgi sahibi olabiliyor, yakındaki bankamatikleri görüntüleyebiliyor ve daha birçok işlemi uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Mobil bankacılık uygulamaları denilince CEPTETEB’den bahsetmemek olmaz. Çünkü teknolojiye hızlı bir şekilde ayak uyduran bankalardan biri de TEB’dir. Ağırlıklı olarak menülerini ön plana çıkarmaya çalışan CEPTETEB müşterilerinin fatura ödeme, altın hesabı açma, EFT yapma ve döviz hakkında bilgi alma gibi işlemleri kolay bir şekilde yapmalarına olanak tanıyor.

Sizce En İyi Mobil Bankacılık Uygulaması Hangisi?

Peki, sizce en iyi mobil bankacılık uygulaması hangisi? Tasarımı, menü kolaylığı, işlem platformları, performansı ve kullanıcı deneyimi ile en iyi mobil bankacılık uygulaması hangisi sizce? Bazı bankaların uygulaması gerçekten çok iyi. Sadece işlem yapmak için değil bilgi almak için bile girebileceğiniz mobil bankacılık uygulamaları mevcut. Örneğin PTT kart hesap numarası nerde yazıyor diye merak mı ettiniz? Hemen girin PTT Bank mobil uygulamasına ve hesap bilgilerinizi görüntüleyin.

Evinizin konforunda ya da iş yerinizde hesaplarınızın bilgilerine ulaşın, kredilerinizi ödeyin, kredi kartı ekstrenizi kontrol edin hatta faturalarınızı sorgulayarak, hangi faturayı ödeyip ödemediğinizi kontrol edin! Mobil bankacılık uygulamaları gerçek anlamda hayatımızı kolaylaştıran en önemli şeylerden biri diyebiliriz…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*