Android Uygulamaları Hafıza Kartına Taşıma

android uygulamaları hafıza kartına taşıma

En sık kullanılan Android cihazlar, işletim sisteminin sunduğu rahatlık ve esneklikle öne çıkıyorlar. Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi konumunda olan Android, uzun yıllardır geliştirilirken, rahat arayüzüyle de tercih ediliyor. Buna rağmen, Google Play Store’un sunduğu olanaklar sebebiyle Android işletim sistemli telefonlara bazen onlarca farklı uygulama yükleniyor. Bu uygulamalar bazen telefonun dahili hafızasında fazla yer tutuyor ve android uygulamaları hafıza kartına taşıma işlemine gereksinim duyulabiliyor. Peki, android uygulamaları SD karta yükleme işlemi nasıl yapılır?

Android Uygulamaları Hafıza Kartına Taşıma

Öncelikle, Android cihazlar için android uygulamaları hafıza kartına taşıma işlemi oldukça faydalıdır çünkü bu şekilde telefonunuzun dahili hafızasında yer açmış olursunuz ve bu şekilde sistem hızı da artar. Bunu Android işletim sistemi kullanan her cihazda, Samsung, Huawei, Lenovo, LG veya Motorola gibi markalarda kullanabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi iOS işletim sistemli iPhone cihazlarda microSD kart desteği bulunmuyor. Android cihazlar bu konuda şanslı ve çoğu Android telefonda hafıza kartı desteği mevcut. Bu şekilde telefondaki uygulamaları kartınıza yükleyebilir, yedekleyebilir ve istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Üstelik normal hafıza boş kaldığı için, telefonun hızı da artacaktır ve daha rahat hareket edeceksiniz.

Öncelikle android uygulamaları hafıza kartına taşıma için Google Play Store üstünden AppMgr III (App 2 SD) adlı uygulamayı indirin. Ardından uygulamayı telefonunuzda çalıştırın ve sol üstteki menüye girip, buradan Uygulama Taşıyıcı adlı butona basın.

Uygulama Taşıyıcı’ya girdiğiniz zaman, karşınıza telefonunuzda yer alan tüm taşınabilir uygulamalar gelecek. Android uygulamaları SD karta yükleme de böyle yapılacak. Buradan taşımak istediğiniz uygulamayı seçin. Uygulama açıldığında karşınıza SD karta taşı ve Veriyi Sil adlı iki seçenek gelecek. Buradan SD Karta taşı kısmını seçin. Bu şekilde taşıma işlemi başlayacak ve SD kart hafızası rakamı da sıfır olarak gözükecek.

Taşıma işlemi bittiğinde ise SD kart hafızası rakamı değişecek ve artık 0 olarak gözükmediği zaman, uygulamanın taşındığını göreceğiz.  Bu yöntemi uygulayarak tüm Android uygulamaları SD karta yükleme yapabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*