En iyi Android Telefon Hangisi?

en iyi android telefon markaları

En iyi Android telefon sorusuna yanıt vermek zor olsa da, elbette Android telefon markaları arasında göze batan birkaç başarılı model mevcut. Telefon Android dünyası son birkaç yılda hiç olmadığı kadar popülerken, piyasada da onlarca seçenek var ve aralarında tercih yapmak zor. Biz de size bu yazıda yardımcı olmaya çalışıp, en başarılı modellerden bahsedeceğiz.

En iyi Android Telefon Markaları

Şüphesiz, MWC fuarı sonrası yeni Android telefon markaları satışa çıkmadan önce, elimizde bulunan en iyi seçenekler Samsung’un modelleri oluyor. Özellikle Galaxy S7 Edge ve Galaxy S7, şu anda piyasadaki en iyi Android telefon tanımına uyan cihazlar arasında. Her ne kadar hafıza alanlarının düşüklüğü ve yüksek fiyatlarıyla eksi yönleri olsa da, elimizde yer alan en iyi Android telefon seçenekleri arasında S7 modellerini sayabiliriz.

Samsung’un ardından Android telefon markaları arasında LG, G5 modeliyle dikkat çekiyor ve üçüncü sıraya yerleşiyor. Elbette onun en büyük avatanjı, yüksek performansının yanı sıra, fiyatının daha uygun olması. Üstelik bilindiği gibi LG telefonların fiyatları da daha hızlı düşüyor. Eğer hem iyi kameraya, hem iyi bir performansa sahip telefon Android arayışındaysanız, LG G5’e bakmanızı öneririz. 4. Ve 5. Sırada ise Moto Z ile HTC 10 modellerini saymalıyız. Her iki telefon da 2000 TL bandı üstü olsa da, Moto Z bu konuda biraz daha iyi ve daha ucuz. Her ne kadar HTC 10 da yüksek ses kalitesiyle öne çıksa da, kamera konusunda eksikleri var ve Motorola, Lenovo kalitesiyle her sene kendisini daha da geliştiriyor. Bu iki cihazı da Türkiye garantili olarak, büyük marketlerden alma şansınız var.

En iyi Android telefon listemizde tabii ki Google Pixel modellerini de saymalıyız. Nexus yerine Google’ın çıkardığı yeni telefon her ne kadar pahalı bir fiyat etiketine sahip olsa da, yüksek performansıyla, parlak, renkli full HD ekranıyla dikkat çekiyor. Snapdragon 821 işlemci çipseti ve saf bir Android 7.1 işletim sistemiyle gelen Google Pixel’in tek eksisi ise batarya ömrü ve Google Assistant’ın henüz tam potansiyeline ulaşamamış olması.

Android telefonlar kategorisinde yer alan diğer makalelere göz atmak için tıklayınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*