Dünyanın En Pahalı Android Telefonları

en pahalı android telefonlar

Yeni akıllı telefonlar oldukça pahalı olabiliyor. Özellikle de ülkemizde uygulanan vergi oranları ile birlikte android telefon fiyatları da rekor seviyelere ulaşmaktadır. Her yeni akıllı telefon modelinde, yeni özellikler geliyor evet ancak eski modellerin fiyatlarında da çok fazla düşüş olmuyor. Bazen bunun için 2 yıl kadar bile beklemeniz gerekebiliyor. Şu an ülkemizde en pahalı android telefonlar arasında ilk sıralarda yer alan Samsung Galaxy S7 Edge’i muhtemelen dünyanın en pahalı telefonlarından birisi olduğunu düşünüyorsunuzdur. Ancak sizlere dünyanın farklı yerlerinden en pahalı android telefonlarını derlediğimiz listemizi keşfettiğinizde, durumun böyle olmadığını anlayabilirsiniz. 

İşte Dünyanın En Pahalı Android Telefonları

Vertu Signature Touch for Bentley

Android telefon fiyatları sektöründe üst segmentte yer alan cihaz, Vertu ve bir İngiliz lüks otomobil üreticisi şirketi olan Bentley iş birliği ile geliştirildi. Signature Touch Android 5.1 Lollipop işletim sistemi, Snapdragon 810 çip, 3GB RAM, 21-megapixel kamera, 5.2 inç 1080p ekrana sahip ve tasarımıyla da oldukça başarılı. 

Fiyat 9,000$ (9 bin dolar)


Mobiado Grand Touch EM Marble

En lüks mobil telefon üreticileri firmalarından birisi olan Mobiado tarafından geliştirilmiş Grand Touch EM Marble model telefon, 4.65 inç super AMOLED 720p ekrana ve 5.0-megapixel kameraya sahip. Evet, çok üst düzey bir özelliği yok ancak para eden kısmı zaten tasarımı.

Fiyat 3,000$ (3 bin dolar)


Dior Reveries Haute Couture

Şimdiye kadar gördüğünüz duyduğunuz android telefon fiyatları arasında belki de en yüksek olanını sizlere Dior sunuyor. Dior tarafından geliştirilen Reveries Haute Couture aslında tarihi çoktan geçmiş bir android sistemine sahip. Ayrıca 5 megapixel kamera gibi günümüz standartlarına göre düşük özelliklere sahip. Dünyanın en pahalı android telefonlar listesinde yer almasının sebebi ise tasarımı.

Cihazın tasarımı Fransa’da bulunan özel bir sedef malzemeden elde edilen 1539 parça pırlantadan 2012 yılında yapılmış…

Fiyat 102,222$ (102 bin 222 dolar)


Android telefonlar arasında bulabileceğiniz diğer farklı pahalı modelleri ise aşağıdaki gibi sıralandırabiliriz;

  • Savelli Jardin-Secret White Ice – $10,000
  • Sirin Solarin – $16,000
  • Tonino-Lamborghini-88-Tauri- $6,000
  • Goldvish Escape – $7,700
  • Vertu Aster Collection – $7,000,
  • Aston Martin Racing 808 – $6,000

En pahalı android telefonlar sektöründe yeni çıkan cihazlar ile birlikte mevcut gelişmeler olursa siz değerli okurlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Android telefon fiyatları için Freeandroidrom.com’u sosyal medyalar üzerinden de takip edebilirsiniz… Ayrıca dilerseniz Android beta kullanıcı olmak isterseniz, kapsamlı bir şekilde konuya yer verdiğimiz Android’de Beta Kullanıcısı kılavuzuna da göz atabilirsiniz…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*