En Hızlı Oyun Bilgisayarı

Oyun alanındaki gelişmeler sadece Türkiye’yi değil tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmış durumda. Hatta dünya geneline baktığımızda Türkiye’deki oyun tutkunlarının sayısının çok daha az olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu oyunların internet ortamında ve genelinin online olarak oynandığını belirtmemize gerek yok, hepimizin malumu. Akıllara hemen şu soru geliyor, en hızlı oyun bilgisayarı hangisi?

Oyunu Oynayabilmek Yeterli mi?

Çoğu bilgisayar her oyunu açabilmekte ve kullanıcısına istediği oyunu oynama fırsatını sağlamaktadır. Ama oyunlar o kadar çok işleve sahip ki, bu işlevlerin tamamını kullanabilmek ve görsel bakımdan da tatmin olmak istiyoruz. Oyunu hazırlayanlar o kadar uğraşmış, üretmiş, geliştirmiş, bizde oyunun bağımlısı olmuşuz zaten. Neden tam performansı ile oynamayalım ki? İşte o zaman çoğu bilgisayar bu işte sınıfta kalmaya başlıyor.

Oyun Bilgisayarını Kendin Topla

Oyun bilgisayarı toplama düşünceniz varsa size mal olacağı fiyatların aralığını verelim. Uçuk olan fikirleri saymazsak eğer en fazla 9.500 TL civarı bir bilgisayar ile her oyun uçar, yani tam performansını sergiler. En ekonomik olarak bana kaça mal olur derseniz (tabi yine oyunda kalite dahilinde), 2000 TL ye toparladığınız bilgisayar sizin işinizi görecektir. Oyun bilgisayarı toplama için kılavuz arayanlar, MobilTeknoPort’un 2000 tl’ye oyun bilgisayarı toplama 2017 yazısını inceleyebilirler…

Oyun Bilgisayarı Seçimi

Oyun bilgisayarı seçimi sırasında dikkat etmeniz gereken birkaç noktayı sizlere belirtelim. Öncelikle sizin en dikkat edeceğiniz bilgisayar parçası ‘ekran kartı’ olmalıdır. SDD, HDD, RAM değerleri ve işlemci özellikleri önemli olsa da ilk sıra her zaman için ekran kartınındır.

Ekran kartınızı yüksek seçerek güç kaynağına ihtiyacınız arttı. O zaman güç kaynağını da yükseltelim ve minimum 600 Wattlık bir güç kaynağını tercih edelim ki ekran kartımızı kaldırabilsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*