Android Telefonu Modem Olarak Kullanma

android telefonu modem olarak kullanma

Android telefonu modem olarak kullanma için telefonun internetini bilgisayarda kullanma yöntemini ve telefonu modem yapmayı yazımızda anlattık.

Android eko sistemi son yılların en popüler mobil işletim sistemiyken, bu tip cihazlarda hemen hemen her şeyi yapmak da mümkün hâle geldi. Eski telefonları bile değerlendirmek için onlarca yöntem bulunurken, telefonu modem olarak kullanma da kullanıcıların merak ettiği konulardan. Telefonun internetini bilgisayarda kullanma sanıldığı kadar zor bir şey değilken, Android cihazlarınızı rahatlıkla bu doğrultuda değerlendirebilirsiniz. Peki, telefonu modem yapma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Android telefon nasıl modem olarak kullanılır?

Android Telefonu Modem Olarak Kullanma Nasıl Yapılır?

Çalıştığınız-bulunduğunuz konumda internet olmayabilir, faturanızı ödemeyi unuttuğunuzdan dolayı internetiniz kesilmiş ve acele ihtiyacınız olabilir veya bambaşka bir vaziyetle de karşılaşabilirsiniz fakat unutmayın ki, hali hazırda bir bilgisayarınız varsa Android telefonunuzu bunun için hazır modem haline getirebilirsiniz. Android eko sistemine bağlı tüm akıllı telefonlar hem kablolu şekilde (USB ile bağlayarak), hem de kablosuz – wireless şekilde (Wi-Fi ve Bluetooth yardımıyla) bilgisayarınızda kullanılabilir. Bu şekilde telefonu modem olarak kullanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat hatırlatmak gerekiyor ki, bu işlem sadece Android 2.2 ve üstü işletim sistemi sürümlerinde geçerlidir. Yine de şu anda piyasada bulunan hemen hemen her Android telefonun sürümü 2.2 ve üzeri diyebiliriz. Şimdide telefonu modem yapma nasıl olur ve telefonun internetini bilgisayarda kullanma nasıl yapılır konularını açıklayalım…

Telefonu Modem Olarak Kullanma

Telefonu modem olarak kullanma işleminde kablolu bağlantılı her zaman daha avantajlı. Çünkü veri aktarımı bataryayı hızla tüketecektir ve USB ile bağladığınız takdirde, bu sorun ortadan kalkacaktır. Tabii böyle yaptığınız zaman telefonu modem yapma sadece tek bir bilgisayarda kullanılacak. Öncelikle cihazınızda ayarlar kısmına, ardından kablosuz ve bağlantılar seçeneğine girin. Ardından karşınıza bağ. Ve taşınabilir Wi-Fi alanı çıkacak. Buradan USB seçeğine basın. Bunu yaptıktan sonra cihazınızı USB ile bilgisayarınıza bağlayıp, telefonun internetini bilgisayarda kullanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Peki telefonunuzu kablosuz modem hâline nasıl getireceksiniz? Bunun için de benzer şekilde ilerliyoruz. Önce ayarlar kısmına, ardından Kablosuz ve bağlantılar seçeneğine ve Daha fazla kısmına girin. Burada karşınıza Mobil – Wifi Hotspot gibi bir seçenek çıkacaktır. Eğer onu işaretlerseniz, bundan sonra telefonunuza bilgisayardan kablosuz olarak bağlanabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*