Android Telefonu Bilgisayara Yedekleme

android telefonu bilgisayara yedekleme

Kullanmış olduğunuz android telefonunuzda bulunan verileri (dosyalar, fotoğraflar, sesler v.b) yedeklemek istediğinizde, kullanmış olduğunuz bir bilgisayar varsa, tüm bu verileri bu bilgisayara aktarmak iyi bir seçenektir. Bu işlem android sistem yedekleme olarak da ifade edilebilir.

Android telefonu bilgisayara yedekleme işlemini farklı yöntemler ile gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bu yazımızda bu yöntemleri genel hatları ile ele alacağız ve sizlere kullanışlı android backup service yazılımlarından bahsedeceğiz.

Android Telefonu Bilgisayara Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Android telefonu bilgisayara yedekleme işlemi için kullanabileceğiniz başlıca yöntemleri aşağıdaki gibi sıralandırabiliriz;

  • USB kablosu ile verilerinizi bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Bunun için orjinal USB kablonuzu bilgisayarınızın USB çıkışa takın ve açılan pencerede dosyalarınızı bilgisayarınıza kaydederek, android sistem yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Telefonunuzun hafıza kartını bir SD kart adaptörü vasıtasıyla bilgisayarınıza bağlayabilir ve hafıza kartını kopyalayarak, bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.
  • Hem telefonunuz, hem de bilgisayarınız aynı WiFi noktasına bağlıysa, bu durumda wifi file transfer uygulamalarından birisi ile kolayca telefonunuzdaki verileri, bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Tüm bu yöntemler dışında, günümüzde oldukça popüler android telefonu bilgisayara yedekleme yöntemi ise bulut sunucu yöntemidir. Bulut sunucu üzerinden yedekleme yapmak için ihtiyaç duyduğunuz tek şey internet bağlantısıdır. Yani hem bilgisayarınız, hem de telefonunuz internete bağlı olmalıdır. Bu sayede farklı cihazlardan girmiş olduğunuz veriler servis sağlayıcısının bulut sunucusunda depolanır.

Yedekleme İşlemi için Bulut Sunucu Kullanmanın Avantajları

Bulut sunucu android backup service imkanının pek çok avantajı vardır;

  • Senkronizasyonu açık tutarak, verilerinizin kolayca sunuculara gönderilmesini sağlarsınız.
  • Tablet, bilgisayar gibi farklı cihazlardan da telefonunuzdaki verilere ulaşabilirsiniz.
  • Verileriniz bulut sunucuda barındırıldığından; cihazınızı kaybetseniz bile dilediğiniz zaman, dilediğiniz şekilde burada verilerinize ulaşabilirsiniz.
  • Verilerinizin güvende olmasını sağlar.
  • Hızlı bir android backup service olma özelliğindedir. Yaptığınız her değişiklik anında kayıt edilir.

Android sistem yedekleme işlemi için siz de bulut sunucuları kullanabilirsiniz. Örneğin Google, Microsoft gibi dev firmalar da bu hizmeti  vermekte ve yaklaşık 2 GB kadar depolama alanı sağlamaktadır. Böylelikle verilerinize her an, her yerde erişebilir ve kontrol edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*