Android Telefonlar için Pil Ömrünü En Üst Seviyeye Çıkarma

android telefon larda pil ömrünü uzatma

Android telefon kullanıcıları çoğu zaman şarjın çok hızlı bir şekilde tükendiğinden şikayet ederler. Bu şikayetler, android sorunları arasında gelir. Android telefonlar arasında genel olarak oldukça sık görülen bu sorunun pek çok nedeni olabilir. Bu yazımızda şarjın neden çok çabuk hızlı bitiyor olduğundan bahsedeceğiz. Öte yandan telefonunuzun batarya sorunu olabileceği ihtimali üzerinde de duracağız.

Android Şarj Yiyen Uygulamalar

Android telefonlar için uygulama marketinden indirilen uygulamaların bir kısmı gerçekten fazla şarj tüketebilmektedir. Hangi uygulamaların daha çok şarj tükettiğini anlamanız için ise yapmanız gereken ayarlar kısmından uygulamalar sekmesine gelmek ve burada en fazla RAM tüketen uygulamayı bulmak olmalıdır. Bu adım sizlere zor geldiyse, çok daha kolay bir şekilde clean master yada GO Speed gibi bir temizlik uygulamasını android marketten indirerek, bu uygulamalar üzerinden kolayca fazla şarj tüketen uygulamarı görebilir ve sonlandırabilirsiniz.

Başlıca android sorunları arasında olan şarjın hemen tükenmesi sorunu genellikle; facebook, instagram, tema ve çeşitli uygulamalardan dolayı kaynaklanabilmektedir. Bu uygulamaların yanı sıra oyunların da önemli ölçüde şarj tükettiğini ve batarya sorunu sebebiyet verdiğini belirtmeliyiz.

Android Batarya Sorunu

Eğer ki kullanmış olduğunuz android telefonunuz ile ilgili uygulama kaynaklı bir şarj sorunu yaşamadığınızı düşünüyorsanız, böyle bir durumda bataryanız problemli olabilir. Eğer orjinal batarya kullanıyorsanız, batarya sorunu yaşamanız kolay bir ihtimal değildir. Kullanmış olduğunuz şarj aleti sahteyse, bu şarj aleti bataryanıza zarar verebilir ve bu da sonuç olarak bataryanızın normalden çok daha hızlı bir şekilde tükenmesine yada aniden bitmesine sebebiyet verir. Android telefonlar genellikle fazla RAM tüketen uygulamalardan arındırıldıklarında güçlü bir şekilde çalışırlar ve bataryanız uzun dayanır. Fakat sizin telefonunuzda, uygulamalar üzerinde yeterli işlemleri yapmış olduğunuz halde şarjınız tükeniyorsa, bu durumda bataryanızın bozuk olma ihtimali yüksektir. Bu durumda yapılabilecek iki şey vardır. Öncelikle yeni ve orjinal bir batarya almalı sonrasında eğer ki kullanmış olduğunuz şarj aleti de orjinal değilse, orjinal bir şarj aleti satın almalısınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*