Android Telefon Markaları | Android Telefonlar

android telefon markaları

Her ne kadar iOS ciddi bir kitleye sahip olsa da, şüphesiz dünyada en çok satılan Android telefonlar oluyor. Milyonlarca kişinin kullandığı bu işletim sistemi, hiç olmadığı kadar popüler ve telefonların yanı sıra, farklı elektronik ürünlerde de karşımıza çıkıyor. Tabii bizi şu an asıl ilgilendiren konu telefon markaları olacak.  Bu yazıda size Android telefon markaları hakkında bilgi vereceğiz, fiyatlarını ve özelliklerini tartışacağız.

Android Telefon Markaları

Şu anda piyasada bulunan Android telefonlar listesine göz attığımızda, elbette en çok öne çıkan Samsung Galaxy S7 edge modeli oluyor. Fantastik bir ekrana, harika ötesi kameraya sahip cep telefonu 5.5 inç ekrana sahipken, tek eksiği ise hafıza alanının sadece 32GB olması ve fiyatının yüksekliği

Android telefon markaları arasında bir diğer üst düzey model de tabii ki Samsung Galaxy S7. Geçen yıl çıksa da, hala tercih edilebilecek en iyi cihazlar arasında yer alan Galaxy S7 su geçirmez tasarımı, son derece başarılı kamerasıyla öne çıkarken, onunda tıpkı S7 Edge’de olduğu gibi tek eksiği yüksek fiyatı ve düşük kapasiteli hafıza alanı. Telefon markaları listesine bakarken LG G5’ten bahsetmemek olmaz. Her ne kadar tasarımı ve batarya ömrü bazı eleştiriler alsa da, cihaz tam bir performans ürünü ve son derece kullanışlı, geniş açılı bir kamerayla geliyor. Snapdragon 820 işlemci çipsetli LG G5, tercih edebileceğiniz en iyi Android telefonlar arasında bulunuyor. Ayrıca fiyatı da Samsung modellerine kıyasla daha düşük bir seviyede.

Android telefon markaları incelerken, Moto Z’yi de es geçmek olmaz. Her ne kadar ülkemizde satın almak biraz sorunlu olsa da, cihazda 5.5 inç ekran, Snapdragon 820 işlemci çipseti ve 2600mAh batarya yer alıyor. Yaratıcı modüler aksesuarlarla gelen, parmak izi tarayıcısına da sahip olan Moto Z’nin eksik yanları ise kamerasının gereksiz büyüklüğü ve 3.5mm kulaklık jack girişi olmaması. Modelleri sayarken, HTC 10’u es geçmek de olmaz. 5.2 inç, 2K ekran ve Snapdragon 820 çipsetle gelen cihazda, 32GB ve 64GB hafıza alanı seçenekleri mevcut. Özellikle ses kalitesi ve şaşırtıcı tasarımıyla ön plana çıkan HTC 10’un en büyük eksiği ise kamerasının beklenen etkiyi yaratamamış olmasıydı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*