Android Telefona Uzaktan Bağlanma

android telefona uzaktan bağlanma

Android telefonlar bu kadar sık kullanılıyorken, yer yer hataların çıkması da kaçınılmaz. Bunun için Android telefona uzaktan bağlanma seçeneğini kullanarak, başka kişilerden destek alabilir, sorunları çözebilirsiniz. Android telefona bağlanma seçenekleri arasında, hem bilgisayardan, hem de başka bir telefondan bağlantı seçenekler arasında bulunuyor.

Android Telefona Uzaktan Bağlanma Nasıl Yapılır?

Öncelikle, akla gelen ilk çözüm hâli hazırda bilgisayarlarda da yer alan ve sıklıkla kullanılan, bir uzaktan kontrol sistem uygulaması TeamViewer’dır. Teamviewer ile bilgisayarınız üzerinden, uzaktan Android telefonunuza bağlanabilir, yönetebilirsiniz. Üstelik Teamviewer tamamen ücretsiz kullanım sunan, arayüzü son derece basit bir telefon.

Android telefona bağlanma için öncelikle programı bilgisayarınıza indirip kurulumu tamamlayın ve telefonunuza da Google Play Store üzerinde bulunan TeamViewer for Remote Control uygulamasını indirin. Uygulamayı açtığınızda karşınıza bir ekran gelecek ve ID’niz, yani Android telefonlar için kişisel kimliğiniz çıkacak. Ardından bağlantıyı sağlamak için bu kimlik numarasını bilgisayarınızdaki TeamViewer programına girin ve gelen bağlantı uyarısına da onay verin.

Bu adımları uyguladıktan sonra, göreceksiniz ki bilgisayarınız ve Android telefonunuz arasında bağlantı sağlanacak, Android telefona uzaktan bağlanma işlemi başarıyla gerçekleşecek. Quick Support uygulaması ile Samsung telefon ve tabletlerde de bu işlemi gerçekleştirmek kolayken, yapabileceğiniz pek çok işlem bulunuyor.

Android Telefona Bağlanma İçin Örnek

Örneğin, bağlı bilgisayarlara kolayca erişebilecek, kontrol hareketleri yapabilecek, dosyaları iki yönlü (telefon-bilgisayar arası) aktarabilecek, tüm klavye işlemlerini yapabilecek, gerçek zamanlı olarak ses ile video iletebileceksiniz.

Üstelik tüm bu bağlantı 256 Bit AES şifreleme sistemiyle korunurken, güvenlik konusunda da bir endişeniz olmayacak. Pek çok kişi tarafından Android telefonlar arasında kullanılan TeamViewer ile bağlantıyı bir kez sağladıktan sonra, her seferinde aynı adımları uygulamanız gerekecek fakat kimlik numaranız aynı kalacağı için zaten sorun yaşamayacaksınız.

Eğer TeamViewer haricinde başka bir uzaktan bağlantı uygulaması arıyorsanız, aynı zamanda Cerberus’u da deneyebilirsiniz. Cerberus da tıpkı muadili gibi Google Play Store üzerinde yer alan ve cep telefonunuzu uzaktan yöneten bir uygulama. Bu uygulama ile de telefona format atabilir, şifresini değiştirebilir, SD kartını sıfırlayabilir ve daha pek çok işlem yapabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*